Produkcja

Poznaj nasze zasoby i możliwości

W 1998 roku zdecydowaliśmy się na wybór niemieckiej firmy ARBURG będącej czołowym producentem wtryskarek. Obecnie posiadamy 56 nowoczesnych maszyn produkcyjnych o sile zwarcia od 25 do 800 ton, z możliwością wtrysku komponentów o objętości do 2100 ccm, w tym 3 maszyny pionowe ze stołami obrotowymi i 2 maszyny dedykowane do produkcji detali dwu-komponentowych.

55 maszyn będących własnością Improdex, to najnowszej generacji wtryskarki Arburg, sterowane mikroprocesorowo z serii ALLROUNDER wyposażone w system SELOGICA. Największa nasza wtryskarka o sile zwarcie 800 ton to Sumitomo-Demag na której realizujemy również proces spieniania gazem MuCell.

 

Wszystkie maszyny Arburg posiadają oprogramowanie optymalizujące przebieg procesu produkcyjnego, pakiety do nadzorowania jakości wyprasek oraz klapy sortujące ewentualne niezgodne komponenty. W 2019 roku  wdrożyliśmy system ALS tzw system komputera nadrzędnego, który umożliwia nadzór i sterowanie całą produkcją Dzięki temu osiąga się wysoką jakość produktu i krótsze przestoje. W dowolnym momencie można podglądnąć parametry realizowanych zleceń roboczych, zmian oraz parametry jakości, wydajności i efektywności produkcji (OEE).

 

Wzmocnione układy plastyfikujące umożliwiają przetwarzanie termoplastycznych tworzyw technicznych z dużą zawartością agresywnych i korozyjnych wypełniaczy oraz surowców o wysokiej temperaturze uplastycznienia.

 

Nasze maszyny są bogato doposażone w szereg przyłączy do sterowania urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak: roboty, manipulatory, systemy gorąco kanałowe, rdzenie hydrauliczne i pneumatyczne.

 Posiadamy bogaty osprzęt który pomaga optymalizować procesy produkcyjne i minimalizować błędy; są to: zautomatyzowane obiegowe suszarki do tworzyw ARBURG, MOTAN, KOCH, PIOVAN, automatyczne grawimetryczne dozowniki barwnika MOTAN, dozowniki granulatu MOTAN, KOCH, taśmociągi z separacją wlewka, młyny odpadów tworzyw WANNER oraz  centralny system chłodzenia.

Duże maszyny są spięte w system ciśnieniowego centralnego dozowania granulatu firmy KOCH.

 Dzięki wysokim nakładom inwestycyjnym w nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowanej kadrze obecnie możemy realizować zlecenia dla najbardziej wymagających klientów.

 

 

Zamknij

Ta strona internetowa korzysta z plików cookie w celach statystycznych.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce internetowej lub konfiguracji usług.